0

بغلی شدن کودکان

بغلی شدن کودکان
بازدید 69

احتمالاً سخت است که کودک شما در تمام طول روز به پهلوی شما چسبانده شده باشد. همچنین، تماشای گریه کودک هر بار که اتاق را ترک می‌کنید ممکن است ناراحت‌کننده باشد. اما باید بدانید که چسبندگی در کودکان به‌طور کاملاً طبیعی رخ می‌دهد و بخشی از رشد آنهاست. این اضطراب جدایی در زمانی رخ می‌دهد که کودک متوجه می‌شود شما بهترین مراقبت‌کننده برای او هستید. به طور طبیعی، آن‌ها می‌خواهند شما را در نزدیکی خود نگه دارند. با گذر زمان، کودک از این فاز رشد عبور خواهد کرد، اما تا آن زمان، شما ممکن است سعی کنید با این چسبندگی کنار بیایید و به کودک خود اطمینان دهید که همچنان در نزدیکی او خواهید بود.

زمان و علت بغلی شدن کودک

برخی والدین ممکن است در ابتدای شش ماهگی یا در انتهای 18 تا 20 ماهگی متوجه شوند که نوزادانشان به آن‌ها بیشتر وابسته هستند. در طول این دوره، رشد کودکان به آنها یاد می‌دهد که در محیط خود رفتار کنند و اطمینان حاصل کنند که فردی برای مراقبت از آن‌ها وجود دارد. این یک گام مهم برای کمک به کودک در ایجاد دلبستگی با مراقب خود است. اضطراب جدایی، زمانی که کودک احساس ناراحتی به دلیل عدم حضور شما می‌کند، ممکن است بلافاصله پس از نه ماهگی آغاز شود. اگرچه اضطراب جدایی نقش مهمی در دلبستگی کودک دارد، اما کودکان نیز ممکن است در مواقع استرس، ناامنی، تغییرات یا در اوقاتی که گرسنه یا خسته هستند، به چسبندگی یا بغلی شدن نیاز داشته باشند. بنابراین، وقتی کودک شما احساس ناراحتی می‌کند، منطقی است که به شما مراجعه کند.

کنار آمدن با کودک بغلی

زمانی که میلیون‌ها کار برای انجام دادن دارید و تنها چیزی که کودک می‌خواهد این است که در آغوش شما باشد، می‌تواند چالش‌برانگیز و مشکلی برای شما باشد. سپردن کودک به آغوش یکی از اعضای خانواده به جای خودتان لزوماً به او کمک نمی‌کند تا از این مرحله عبور کند. تا زمانی که کودک شما این مرحله رشد را تجربه نکند، نحوه واکنش شما به چسبندگی برای رشد او بسیار مهم است زیرا به اطلاع‌رسانی مهارت‌های اجتماعی و عاطفی او کمک می‌کند. در زیر، چند روش برای مقابله با نیاز کودک به بغلی شدن ارائه شده است:

  • نگه داشتن کودک نزدیک و اجازه دادن به دستانش برای آزادی: اگر کارهای زیادی در دست دارید و نمی‌دانید کودک را کجا قرار دهید، توصیه می‌شود کودک را در نزدیکی خود نگه دارید و به دستان او اجازه دهید آزادانه حرکت کند.
  • استفاده از وسایلی که کودک را در بر می‌گیرند: برخی وسایل مانند نیمکت‌های بچه‌، صندلی‌های نی نی، یا تختهایی که کودک را در بر می‌گیرند، می‌توانند کمک کننده باشند. با استفاده از این وسایل، کودک می‌تواند احساس امنیت و راحتی کند و شما نیز می‌توانید به کارهای خود بپردازید.
  • تدارک محیطی امن و جذاب: ایجاد یک محیطی امن و جذاب برای کودک می‌تواند به او کمک کند تا خودش را در آن سرگرم کند. استفاده از اسباب‌بازی‌ها، کتاب‌ها و اسباب‌های آموزشی، ایجاد یک محیط بازی مناسب و جذاب برای کودک است.
  • برنامه‌ریزی زمانی منظم: برنامه‌ریزی زمانی منظم برای کودک می‌تواند احساس امنیت و پیش‌بینی را به او القا کند. با ایجاد یک برنامه روزانه ثابت که فعالیت‌ها و زمان‌های مشخصی برای مراقبت از کودک در آن وجود دارد، کودک می‌تواند از قراردادن نیاز به بغلی شدن برای بودن در نزدیکی شما کاسته شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *