0

چند وقت بعد از نزدیکی باردار می شویم؟

چند وقت بعد نزدیکی باردار می شویم
بازدید 153

ما می‌دانیم که داشتن رابطه جنسی در روزهای تخمک‌گذاری می‌تواند منجر به بارداری شود. اما چند وقت بعد از نزدیکی واقعاً می‌توانیم باردار شویم؟ پاسخ دقیق برای این سوال وجود ندارد، به عبارتی دیگر، این یک محدوده زمانی است و ممکن است در عرض چند ساعت یا چند روز اتفاق بیفتد. در اینجا من به شما خواهم گفت که چند وقت بعد از نزدیکی می‌توانید باردار شوید و چه مدت بعد باید منتظر شروع علائم بارداری باشید.

چند وقت بعد از نزدیکی باردار می شویم؟

بعد از شروع تلاش زوجین برای باروری و بارور شدن، بسیاری انتظار دارند که بلافاصله باردار شوند. اما واقعیت این است که بارداری برای زوجینی که زیر 35 سال هستند، ممکن است تا یک سال هم طول بکشد. یک مطالعه نشان داد که از بین 1400 زنی که تلاش برای باروری را آغاز کرده بودند، 44 درصد آن‌ها گزارش دادند که زمان زیادی طول کشید تا باردار شوند. همچنین می‌دانید که هرچه سن بانوان بالاتر باشد، قدرت باروری کاهش می‌یابد و زمان بیشتری تا بارداری نیاز است.

چه عواملی سبب می شود که دیر حامله شویم؟

تاخیر در بارداری بسیاری اوقات به دلیل اشتباه در زمان برقراری رابطه جنسی رخ می‌دهد. برای افرادی که تلاش می‌کنند بارور شوند، اطلاع درباره زمان تخمک‌گذاری بسیار مهم است و سپس در این بازه زمانی باید رابطه جنسی برقرار کنند که به آن “پنجره باروری” می‌گویند. بسیاری از زوجین با امید به باروری، سعی می‌کنند در این بازه زمانی روزی را انتخاب کنند تا رابطه جنسی برقرار کنند.

لقاح چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟

لقاح به معنای وقوع باروری تخمک توسط اسپرم است و ممکن است در 3 دقیقه پس از رابطه جنسی رخ دهد، یا حتی تا 5 روز طول بکشد. لانه‌گزینی به معنای اتصال تخمک بارور شده به دیواره رحم است و معمولاً در پنج تا 10 روز پس از لقاح رخ می‌دهد. این بدان معناست که بارداری شما ممکن است در بازه زمانی 5 تا 15 روز پس از رابطه جنسی رخ دهد. مهم است بدانید که تا زمانی که لانه‌گزینی اتفاق نیافتاده باشد، به عنوان باردار در نظر گرفته نمی‌شوید، زیرا ممکن است تخمک لقاح‌شده از رحم خارج شده و دفع شود.

ممکن است فکر کنید زمان بین رابطه جنسی و بارداری فقط به مدتی اشتباه که اسپرم برای رسیدن به تخمک نیاز دارد، تا شنا کند و به تخمک برسد. اما مطالعات نشان داده است که اسپرم به طور متوسط بین 10 دقیقه تا 7 ساعت طول می‌کشد تا از دهانه رحم به لوله‌های رحمی برسد، جایی که امیدواریم با تخمک ملاقات کند. اسپرم می‌تواند از طریق رحم به سمت بالا شنا کند، بدون اهمیت اینکه بدن در چه موقعیتی باشد. هنگامی که تخمک آزاد شده در لوله‌ها منتظر است، رسیدن اسپرم به آنها بعد از رابطه جنسی، به عنوان اولین گام برای لقاح و باردار شدن ممکن است رخ دهد.

بر اساس گفته‌ها، اسپرم می‌تواند در داخل سیستم تولید مثل زنان تا پنج روز زنده بماند. این به این معنا است که روزی که رابطه جنسی برقرار می‌کنید، ضرورتاً روزی نیست که باردار می‌شوید. به عنوان مثال، اگر روز دوشنبه رابطه جنسی داشته باشید و پنجشنبه تخمک‌گذاری رخ داده باشد، بارداری هنوز هم ممکن است چند روز پس از رابطه جنسی رخ دهد.

همچنین، اگر دو یا سه روز قبل از تخمک‌گذاری رابطه جنسی داشته باشید، احتمال باردار شدن شما بیشتر است. با این حال، می‌توانید از رابطه جنسی که حداکثر شش روز قبل از آزاد شدن تخمک اتفاق می‌افتد، نیز باردار شوید.

چه زمانی تست بارداری مثبت می شود؟

اکنون که می‌دانید چند وقت بعد از نزدیکی باردار می‌شوید، نوبت به تست حاملگی می‌رسد. باید به خاطر داشته باشید که تست بارداری در منزل قادر نیست در لحظه بارداری یا حتی در روز کاشت تخمک، حاملگی را تشخیص دهد. این تست تا زمانی که هورمون بارداری کافی در بدن شما وجود نداشته باشد، نمی‌تواند نتیجه مثبت نشان دهد، و رسیدن هورمونها به مقادیر قابل تشخیص در خون و ادرار مادر زمان برده است. برای به دست آوردن نتایج دقیق‌تر، قبل از انجام تست، منتظر بمانید تا قاعدگی شما حداقل یک هفته تأخیر داشته باشد. در غیر این صورت، ممکن است در صورت بارداری، نتیجه منفی کاذب دریافت کنید. حال که می‌دانید چند وقت بعد از نزدیکی باردار می‌شوید و زمان مناسب برای انجام تست را می‌شناسید، عجله نکنید تا از علائم و تست‌های منفی کاذب گیج شوید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *