0

چگونه می‌توان اندازه پوشک بچه را تخمین زد؟

سایز پوشک برای بچه
بازدید 120

والدین نباید فقط به راهنمای نوشته شده بر روی بسته پوشک اکتفا کنند تا اندازه آن را تعیین کنند. گاهی اوقات علائم بهتری وجود دارد که می‌توان با توجه به آن‌ها به اندازه پوشک پی برد. اگر شما هم مانند بسیاری از والدین دقیقاً نمی‌دانید کدام اندازه پوشک مناسب برای فرزندتان است، این متن را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان اندازه پوشک بچه را تخمین زد؟

پوشک‌ها شباهت زیادی به شلوار جین دارند و بدون شک تمامی برندها اندازه‌های مشابهی دارند، اما در برخی از برندها اندازه دو با اندازه چهار در برندهای دیگر یکسان است.

چرا اندازه پوشک نوزاد مهم است؟

زیرا والدین نه تنها به راحتی کودکان خود اهمیت می‌دهند، بلکه باید احتمال نشت و رطوبت را که معمولاً در صورت استفاده از سایز نامناسب پوشک رخ می‌دهد، کاهش دهند. به نظر می‌رسد که برای والدینی که تمایل دارند وضعیت پوشک فرزند خود را نظارت کنند، این موضوع بسیار مهم است. طبق گفته تانیا آلتمن، اگر پوشاک کودک شما، به خصوص در شب، شروع به نشت زیاد یا خیس شدن کند، احتمالاً باید سایز بزرگتری انتخاب کنید.

نشانه های نامناسب بودن اندازه پوشک نوزاد

اگر توجه کنید که پوشک در قسمت ران و شکم بسیار تنگ است و هنگام لمس بدن کودک تحریک می‌کند، این یک نشانه است که باید از سایز بزرگتری از پوشک استفاده کنید. استفاده از سایز بزرگتر تنها به معنای فراهم کردن فضای مناسب برای کودک در رشد نیست، بلکه به منظور افزودن بیشترین مقدار پارچه جهت جذب رطوبت نیز است. آلتمن می‌گوید: “اگر یک بار با پوشک بسیار خیس، نشت و رطوبت مواجه شوید، حتماً باید از سایز بزرگتر استفاده کنید. زیرا در غیر این صورت، شما مجبور خواهید شد لباس کودک را تعویض کنید، همه چیز را بشویید، کودک را حمام کنید و در برخی موارد لباس های کثیف را دور بیندازید که بسیار ناراحت کننده است. بنابراین، هنگامی که با نشت مواجه می‌شوید، باید اندازه پوشک را تغییر دهید.”

پوشک خیلی بزرگ انتخاب نکنید

متأسفانه انتخاب زودهنگام پوشک بزرگتر نیز عواقب منفی خواهد داشت. هر چه وزن پوشک بیشتر باشد، آن آویزان‌تر و شل‌تر می‌شود و دکمه‌های اطراف ران‌ها برجسته به نظر می‌رسند که این ممکن است منجر به نشت شود. با این حال، آلتمن بیان می‌کند که بسیاری از والدین ممکن است ترجیح دهند در شب‌ها از پوشک سایز بزرگتر استفاده کنند تا بتوانند حداکثر جذب را داشته باشند و در طول روز، هنگامی که پوشک به طور مداوم تعویض می‌شود، از اندازه کوچکتر استفاده کنند. اغلب والدین در شب‌ها اندازه بزرگتری از پوشک را انتخاب می‌کنند، زیرا در این زمان کودکان در خواب هستند و تعویض پوشک کمتر انجام می‌شود، بنابراین استفاده از پوشک بزرگتر احتمال نشتی را کاهش می‌دهد، اما در طول روز، استفاده از پوشک کوچکتر راحتی بیشتری برای کودک فراهم می‌کند.

دستورالعمل اندازه پوشک این است:

توصیه می‌شود که اندازه صحیح و مناسب پوشک را بر اساس سن و وزن کودک خود خریداری کنید و هنگامی که پوشک تنگ می‌شود یا نشت کردن آغاز می‌شود، یک سایز بزرگتر تهیه کنید. اما باید توجه داشت که پوشک‌ها شاهکارهای پیچیده‌ای از مهندسی هستند و امروزه هیچ دو پوشکی یکسان نیستند. انتخاب اندازه و مدل پوشک در ابتدا ممکن است نیاز به آزمون و خطا داشته باشد و رعایت اندازه مناسب ممکن است گیج کننده باشد، به خصوص زمانی که از برندهای مختلف استفاده می‌کنید.

یک پوشک استاندارد با سایز ۳ ممکن است در یک برند پوشاک دیگر عدد متفاوتی داشته باشد و در حال حاضر شرکت‌های بین‌المللی زیادی در زمینه تولید پوشاک فعال هستند. در برخی کشورها، نوعی پوشک تجزیه‌پذیر تولید می‌شود که به جای ۶ سایز (مانند آمریکا)، دارای ۴ سایز است.

آلتمن به این موضوع اشاره می‌کند و می‌گوید: “برندهای معتبر پوشک‌هایی با اندازه یکسان و مدل‌های متنوع تولید می‌کنند که در شرایط مختلف قابل استفاده هستند. حتی برای طرفداران یک برند خاص، تغییر اندازه از یک سایز به سایز دیگر ممکن است سخت باشد.”

به علت تفاوت در رشد نوزادان، ممکن است نیاز به تغییر سایز یا حتی تغییر برند پوشک برای یافتن سایز مناسب برای کودک شما پیش بیاید. پوشک نیز به همان شکلی که لباس و اسباب بازی‌ها مختص وزن و سن مشخصی ساخته می‌شوند. همیشه نگاه کردن به دستورالعمل‌های بسته محصول ایده‌آل است. با این حال، برخی از نوزادان ممکن است در اندازه بزرگتر، لاغرتر یا قد بلندتری باشند، بنابراین باید پوشک را براساس اندازه وی پیدا کنید. آلتمن می‌گوید: “من به والدین معمولاً می‌گویم که برای مدت زمان طولانی از یک سایز خاص استفاده نکنند، زیرا نوزادان به طور بسیار سریع رشد می‌کنند و قبل از آنکه بفهمید، پوشک برای آنها کوچک می‌شود.”

برای انتخاب صحیح اندازه پوشک، مهم است که هر بار تنها تعداد کمی از یک سایز را خریداری کنید. این البته ممکن است بسیار سخت باشد، اما با توجه به دسترسی به انواع پوشاک و خرید آنلاین، این کار عملی است و بهتر از نگرانی از اندازه نامناسب پوشک عمل خواهد کرد. والدین همچنین می‌توانند با توجه به علائمی که مشاهده می‌کنند، بفهمند آیا اندازه پوشک برای نوزادان مناسب است یا خیر. یک نکته مهم برای مدیریت این موارد این است که به خاطر داشته باشید که این مشکل بزرگی نیست. استفاده بلندمدت از اندازه نادرست پوشک البته ایده‌آل نیست، اما خطرناک نیست، مگر اینکه این مسئله بسیار مهم باشد و در چنین مواردی شما قطعاً آگاه خواهید شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *