0

چقدر زمان برای باردار شدن نیاز است؟

چقدر زمان برای باردار شدن نیاز است؟
بازدید 84

تخمک‌گذاری همیشه در روز ۱۴ چرخه قاعدگی شما رخ نمی‌دهد

تخمک‌گذاری ممکن است در روز ۱۴ چرخه قاعدگی شما رخ دهد، اما در برخی شرایط، تخمک‌گذاری ممکن است در روزهای ۶ یا ۷ یا حتی در اواخر روزهای ۱۹ یا ۲۰ رخ بدهد که این امر غیر معمول یا غیر طبیعی نیست. در مطالعه درباره تولید مثل در زنان، به اکثر افراد آموزش داده می‌شود که چرخه قاعدگی زن به طور متوسط ۲۸ روز است و تخمک‌گذاری در اواسط آن، به‌طور کلی در روز ۱۴ رخ می‌دهد. اما یک زن سالم با باروری خوب می‌تواند چرخه‌ای به مدت ۲۱ روز یا ۳۵ روز داشته باشد. بنابراین، زمان تخمک‌گذاری ممکن است زودتر یا دیرتر اتفاق بیفتد و این بستگی به طول چرخه قاعدگی زن دارد.

شاید چند ماه طول بکشد برای بارداری

واقعیت این است که تعداد کمی از زوج‌ها در ماه اول تلاش برای بارداری موفق می‌شوند. زمان لازم برای باردار شدن تا شش ماه، کاملاً طبیعی است. همچنین، برخی از زوج‌ها تا یک سال طول می‌کشد تا باردار شوند و این نیز به‌طور طبیعی می‌باشد. براساس یک مطالعه، پس از سه ماه تلاش، تقریباً 68 درصد از زوج‌ها باردار می‌شوند و پس از یک سال، تقریباً 92 درصد از زوج‌ها باردار خواهند شد.

تخمک گذاری برای یک تخمک

بدن شما به طور سیستماتیک برنامه‌ریزی تخمک‌گذاری را برای تخمدان‌های متناوب از ماه به ماه انجام نمی‌دهد. تخمک‌گذاری ممکن است از یک طرف به سمت دیگر تغییر کند و عموماً زنان در یک طرف بیشتر از طرف دیگر تخمک‌گذاری می‌کنند. این ممکن است به تخمدان چپ یا راست شما بستگی داشته باشد، که این وابسته به عوامل متعددی است. به همین دلیل، برخی اوقات درد تخمک‌گذاری را در یک طرف بیشتر از طرف دیگر تجربه می‌کنید. کدام تخمدان تخمک را آزاد می‌کند، بیشتر به وجود فولیکول (که شامل تخمک در حال رشد یا تخمک است) در آن تخمدان بستگی دارد که به مرحله نهایی بلوغ می‌رسد. در ابتدای چرخه قاعدگی شما، چندین فولیکول در هر تخمدان شروع به رشد می‌کنند. زمانی که بیش از یک فولیکول یک تخمک را آزاد می‌کند، احتمال بارداری دوقلوهای غیر همسان نیز وجود دارد.

تخمک گذاری

تخمک‌گذاری ضروری است برای رخ دادن بارداری، اما برای باردار شدن بیش از یک تخمک نیاز است. به عنوان مثال، مسیر رسیدن به تخمدان باید بدون مشکل باشد. اگر لوله‌های فالوپ مسدود شده باشند، بارداری امکان‌پذیر نیست و نیاز به اسپرم هم دارید. باردار شدن تنها به باروری زن مربوط نیست. همچنین، مهم است که بدانید ناباروری همیشه علائم واضحی ندارد. برخی از مشکلات باروری در مردان و زنان بدون آزمایش باروری قابل تشخیص نیستند. به عنوان مثال، نمی‌توان بدون آزمایش تشخیص داد که آیا منی مرد دارای تعداد کافی سلول‌های اسپرم برای باروری است یا نه. اگر لوله‌های فالوپ زن مسدود شده باشند، ممکن است هیچ علامت واضحی وجود نداشته باشد.

باردار شدن در دوران قائدگی

در صورتی که در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشته باشید، امکان باردار شدن وجود دارد. توانایی شما برای باردار شدن به زمان تخمک‌گذاری شما وابسته است و به طور مستقیم با دوره قاعدگی مرتبط نیست. با این حال، اگر سیکل قاعدگی شما کوتاه است و در روزهای 7 یا 8 تخمک‌گذاری رخ می‌دهد، احتمال بارداری در طول دوره قاعدگی وجود دارد. همچنین، پریود شما مانع حرکت اسپرم به سوی سیستم تولید مثل نمی‌شود.

تاثیر اربطه جنسی زیاد در ناباروری

مدرکی وجود ندارد که نشان دهد “تلاش بیش از حد” (به هر معنایی) می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن بارداری شود. در واقع، فردی که در تلاش برای باردار شدن است، احتمالاً از روش‌های آگاهی از باروری برای ردیابی تخمک‌گذاری استفاده می‌کند و در زمانی که بیشترین باروری را دارد، تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارد. در هر صورت، ممکن است احتمال بارداری آن‌ها بیشتر باشد.

تاثیر کافئین در بارداری

این موضوع همچنان مورد بحث قرار دارد که آیا هنگام تلاش برای باردار شدن نیاز به ترک کامل مصرف کافئین دارید یا خیر. تحقیقات در این زمینه هنوز به نتایج قاطعی نرسیده‌اند. برای مثال، یک مطالعه انجام شده در دانمارک نشان داد که افرادی که چای می‌نوشند، احتمال باردار شدن بیشتری دارند، در حالی که افرادی که نوشابه می‌نوشند، احتمال بارداری کمتری دارند. با این حال، به نظر می‌رسد که مصرف قهوه تأثیر چندانی بر باروری ندارد. با این حال، نتایج این تحقیقات هنوز کاملاً واضح نیستند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *