0

همسرم سیگاری است، آیا این موضوع در باردار شدنم تأثیر می‌گذارد؟

همسرم سیگاری است، آیا این موضوع در باردار شدنم تأثیر می_گذارد؟
بازدید 155

بله، استفاده از محصولات تنباکو می‌تواند بر باروری مردان و زنان تأثیرگذار باشد. وقتی همسر شما در خانه سیگار می‌کشد یا از قلیان استفاده می‌کند، هر دو شما تحت تأثیر قرار می‌گیرید. مصرف دخانیات توسط همسر شما ممکن است منجر به کاهش عملکرد و کیفیت اسپرم‌ها شود.

مصرف محصولات تنباکو توسط مردان و زنان ممکن است تأثیری روی DNA اسپرم‌ها و تخمک‌ها داشته باشد و با توجه به میزان مصرف، احتمال سقط را افزایش داده و توان باروری را کاهش بدهد. همچنین، مصرف دخانیات می‌تواند تعداد اسپرم‌ها و تحرک آنها را نیز کاهش دهد.

زنانی که همسرشان از محصولات تنباکو استفاده می‌کنند، اگرچه به طور مستقیم خودشان دخانیات مصرف نمی‌کنند، اما در معرض دود سمی آن قرار می‌گیرند. این دود می‌تواند تأثیرات ضاری برای آنها داشته باشد.

از آنجا که در صورت بارداری، احتمالاً همسرتان ادامه خواهد داد به مصرف محصولات تنباکو، و جنین نیز تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، بهتر است قبل از اقدام به بارداری، با مشاوره یک متخصص، همسرتان را تشویق کنید تا از مصرف دخانیات خودداری کند. اگر همسرتان نتوانست این عادت را کنترل کند، بهتر است از او بخواهید مصرف دخانیات را به زمان‌هایی که خارج از خانه است محدود کند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *