0

خود درون و خود بیرون در هشت سالگی

خود درون و خود بیرون کودک هشت ساله
بازدید 117

فرزند شما به منظور شکل دادن به هویت و درکی که از خودش دارد، به طور روزافزون به خارج از حلقه خانواده نگاه می‌کند. سال‌های دبستان بسیار متمرکز بر همسالان هستند. فرزند شما خود را با دیگران مقایسه می‌کند زیرا درک می‌کند که باطن و درونی او، به عبارتی احساسی که درون خود دارد، و خارجی و ظاهری او، به عبارتی رفتاری که به دیگران نشان می‌دهد، دو مفهوم مجزا هستند.

این نکته تا حدی را توضیح می‌دهد که چرا در این سن، کودکان به طور فزاینده به مدهای اسباب‌بازی‌ها، لباس‌ها، بازی‌های رایانه‌ای و تلویزیون علاقه مند می‌شوند. فرزند شما ممکن است به چیزهایی که دوست نزدیکش دوست دارد علاقه نشان دهد و از علایقی که تا همین دیروز داشت، دور شود.

از تأثیر همتایان نمی‌توانید جلوگیری کنید و نگاه کردن به دیگران برای کسب تأیید می‌تواند به فرزند شما در مدیریت روابط اجتماعی و سازگاری با دیگران کمک کند. اما در عین حال، مهم است که به کودکتان کمک کنید تا درک و احساس قوی از خود و هویت فردی خود را بسازد.

به فرزندتان در مورد مهارت‌ها و توانایی‌هایش بسیار تقویت مثبت ارائه کنید. او را درگیر فعالیت‌هایی که به احساس موفقیت و دستاورد نیاز دارد، بکنید. به او بگویید که این مهم نیست که از جهاتی با دوستانش متفاوت باشد و به افراد مختلفی که چیزهای مختلفی را دوست دارند، اشاره کنید.

توجه کردن والدین به حرف کودک

آیا وقتی کودکتان با شما صحبت می‌کند، تمام توجهتان را به او اختصاص می‌دهید؟ اغلب به راحتی می‌توانید در حین تایپ کردن، انجام کارهای خانه یا گوش دادن به تلویزیون یا رادیو، عادت کنید و فقط با یک گوش به او گوش می‌دهید. اما لطفاً در این تله نیفتید!

با رو کردن به سمت کودکتان هنگام صحبت کردنش، به او نشان دهید که او برای شما اهمیت دارد. اگر در آن لحظه نمی‌توانید به طور کامل پاسخ دهید، قول دهید که تا چند دقیقهٔ دیگر به او برگردید و سپس به او پاسخ دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *