0

تعیین جنسیت جنین با رژیم‌ غذایی

تغذیه برای تعین جنسیت
بازدید 197

تعیین جنسیت جنین یکی از مسائلی است که والدین بسیاری از سؤالات مختلف درباره آن دارند و می‌خواهند بدانند آیا روش‌هایی که شنیده‌اند، درست یا غلط هستند. برخی از مادران به ما می‌گویند که از رژیم‌های خاصی استفاده کرده‌اند تا جنسیت جنین را تعیین کنند! اما آیا استفاده از این روش‌ها سلامتی مادر یا جنین را به خطر می‌اندازد؟ در این مقاله می‌توانید با نکات مهمی درباره رژیم‌های خاص و تعیین جنسیت جنین آشنا شوید.

رژیم‌‌درمانی برای تعیین جنسیت؟

به نظر بسیاری از متخصصان، تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری کار درست و منطقی نیست. واقعیت این است که روش‌های تعیین جنسیت با قطعیت و ۱۰۰ درصد موفقیت امکان‌پذیر نیستند و بیشتر از آن، برای سلامت جنین و مادر خطرناک هستند. استفاده از رژیم‌های غذایی خاص برای تعیین جنسیت کودک، مانند سایر روش‌ها، می‌تواند سلامتی مادران باردار و حتی جنین را تهدید کند.

در حال حاضر، مراکز زیادی با نام تعیین جنسیت جنین با رژیم‌درمانی در حال فعالیت هستند و رژیم‌های غذایی عجیب و غریبی را به والدین پیشنهاد می‌دهند. اما بر اساس نظر کارشناسان، حتی با وجود مبنای علمی و احتمال موفقیت بالا، این روش می‌تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد و در برخی موارد ممکن است عوارض غیرقابل جبرانی به دنبال داشته باشد.

همانطور که می‌دانید، تعیین جنسیت جنین به عهده مردان است؛ به این معنی که کروموزوم X یا Y که توسط مرد انتقال داده می‌شود، تعیین‌کننده جنسیت است. اما در روش‌های تعیین جنسیت، همه این موارد تغییر می‌کنند. زیرا تغییرات میزان PH و یون‌ها در بدن برای تعیین جنسیت نوزاد تأثیرگذار هستند و روش‌های رژیم‌درمانی بر این اساس علمی ساخته شده‌اند. آزمایشات علمی نشان داده‌اند که رژیم‌های درمانی می‌توانند تا ۸۰ درصد موفقیت در تعیین جنسیت نوزاد داشته باشند.

در این روش‌ها، نسبت پتاسیم و سدیم به میزان کلسیم و منیزیم در بدن تغییر می‌کند و با این تغییرات کنترل شده، می‌توان جنسیت نوزاد را تعیین کرد. در این روش‌ها، زنان باید سه ماه قبل از بارداری رژیم‌های خاص غذایی را دنبال کنند تا میزان این عناصر در بدن آنها به میزان مشخصی تغییر کند و نتیجه مطلوب حاصل شود. اما در همین حین، باید نگرانی درباره سلامت مادر و جنین وجود داشته باشد.

خطر رژیم‌درمانی تعیین جنسیت برای مادر و جنین

در این روش‌ها، نسبت مقادیر پتاسیم و سدیم به مقادیر کلسیم و منیزیم در بدن تغییر می‌کند و با کنترل دقیق این تغییرات، می‌توان جنسیت نوزاد را تعیین کرد. در این روش‌ها، زنان باید سه ماه قبل از بارداری رژیم‌های خاص غذایی را رعایت کنند تا مقادیر این عناصر در بدن آنها به طرز مشخصی تغییر کند و نتیجه مطلوب حاصل شود. اما در عین حال، نگرانی درباره سلامت مادر و جنین باید مد نظر قرار گیرد.

از سوی دیگر، زن باید میزبان جنینی باشد که برای رشد کامل به تمام مواد غذایی و عناصر ضروری بدن مادر نیاز دارد. کمبود یا افزایش غیرطبیعی برخی از این عناصر به دلیل تعیین جنسیت در بدن مادر، برای جنین خطرناک است. در واقع، این اقدامات بیشتر به شانس تولد نوزاد سالم آسیب می‌رساند. به همین دلیل، بیشتر متخصصان توصیه نمی‌کنند که هیچ خانواده‌ای از این روش تعیین جنسیت استفاده کند، زیرا عوارض این روش هنوز به طور کامل مشخص نشده است.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *