0

تاثیرات روانی حیوانات خانگی برای کودکان چیست؟

حیوانات خانگی
بازدید 117

حیوانات خانگی می‌توانند یکی از راه‌های مقرون به صرفه درمانی برای افرادی باشند که با مشکلات سلامت روانی دست و پنجه نرم می‌کنند. اما تأثیرات روانی حیوانات خانگی بر روی کودکان چه اثراتی دارند؟ آیا آن‌ها نیز برای کودکان به شکلی مفید خواهند بود؟ یک تخصصی در این زمینه پژوهش و تحلیل انجام داده است. متأسفانه واقعیت این است که مشکلات سلامت روانی کودکان در حال افزایش است، اما اکثر اوقات نادیده گرفته می‌شوند. بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که کودکان ممکن است با افسردگی، اختلالات رفتاری و بیماری‌های روانی مشابه بزرگسالان مواجه شوند.

تشخیص این مشکلات به دلیل رشد فعال مغز کودکان، دشوار است. به دلیل وجود تصورات غلط، از والدین ممکن است انتظار شود که به فرزند خود اجازه نگهداری حیوان خانگی ندهند. با تمرکز بر نیازهای خاص کودکان و چالش‌های سلامت روانی آن‌ها، سه تصور غلط درباره نگهداری حیوان خانگی و کودک را برطرف کرده‌ایم. اگر در حال حاضر وقت لازم برای خواندن ندارید، این مقاله را علامت‌گذاری کنید و در آینده بخوانید.

فواید حیوان خانگی برای کودکان، مسئولیت نگهداری

بسیاری از والدین باور دارند که کودکان برای نگهداری از حیوانات خانگی بسیار کوچک هستند. آن‌ها مخالف داشتن حیوان خانگی هستند، زیرا فکر می‌کنند تمام مسئولیت حیوان بر عهده کودک خواهد بود.

با وجود این، داشتن حیوانات خانگی برای کودکان یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در آن‌ها است و بیشتر کودکان می‌توانند از حیوان خانگی نگهداری کنند آموخته‌هایی درباره مراقبت از حیوانات را.

والدین باید تحقیق کنند و کودک را در تمام مراحل مراقبت از حیوان، از جمله تغذیه و بهداشت، مشارکت کنند. اگر کودک از مسئولیت خود عبور کرده و وظیفه مراقبت از حیوان را به عهده نگرفت، هیچ‌گاه آن را برای او انجام ندهید. به جای آن، به کودک یادآوری کنید که اگر می‌خواهد حیوان را نگه دارد، وظیفه مراقبت از آن با اوست.

وقتی که کودک به طور کامل درک کند که حیوان متعلق به اوست، تشویق خواهد شد تا وقت و انرژی خود را برای نگهداری از حیوان صرف کند. یک حیوان خانگی سالم و خوشحال می‌تواند به کودک احساس موفقیت بدهد. با استفاده از یک جدول مراقبت از حیوان خانگی، کودک را به این کار تشویق کنید.

مرگ حیوانات خانگی برای کودکان خارج از تحمل است

متأسفانه برخی والدین برای کودکانشان حیوانات خانگیی خریداری می‌کنند که عمر کوتاهی دارند. به عبارت دیگر، والدین ممکن است اعتقاد داشته باشند که مرگ حیوان خانگی برای کودکان، به خصوص کودکانی که مشکلاتی دارند، غیرقابل تحمل است.

زمانی که کودک یک حیوان خانگی دارد، باید بداند که عمر این حیوان نمی‌تواند مانند انسان باشد. او باید درک دقیقی از مدت زمانی که این دوست کنار او خواهد بود، داشته باشد. اگر کودک بداند که داشتن این حیوان به مدت بی‌نهایت نیست، از هر لحظه‌ای که با آن بودن راحتی و لذت می‌برد. در عین حال، او می‌خواهد به بهترین نحو مراقبت کند تا این دوست جدید به مدت طولانی‌تری کنارش باشد.

اگر نمی‌توانید به مدت کامل عمر یک حیوان را از آن مراقبت کنید، هرگز حیوان خانگی نپرورید. مثلاً، ماهی قرمز سه سال عمر می‌کند نه شش ماه! مرگ حیوان خانگی، اغلب اولین تجربه از دست دادن برای کودکان است. این واقعیت ناگوار نگهداری از حیوان خانگی، لحظات آموزنده‌ای را برای آشنایی با غم و تجربه از دست دادن برای کودکان به همراه دارد.

مضرات حیوانات خانگی برای کودکان

مراقبت از حیوان خانگی نیازمند تعهد است، بدون توجه به اندازه آن، آیا کوچک یا بزرگ است. اگر کودک با یک حیوان مانند یک اسباب‌بازی یا یک شیء دورریختنی برخورد کند، احتمالاً همین رفتار را نسبت به حیوان نشان خواهد داد. حیوان جدید باید به عنوان یک عضو جدید در خانواده پذیرفته شود. والدین باید به تعهد چندساله در مراقبت از حیوان با نگاهی مثبت نگاه کنند. اگر کودک به آن را به عنوان یک وظیفه و کار ببیند، احتمالاً خسته خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *