0

بهترین سن برای مهد کودک رفتن کودکان

مهد رفتن کودکان
بازدید 125

تعیین بهترین سن برای فرستادن کودکان به مهدکودک به عوامل متعددی بستگی دارد که می‌تواند تصمیم‌گیری درباره زمان مناسب برای فرستادن کودکان به مهدکودک را مشکل کند. هرچند دستورالعمل‌هایی برای سن حداقل مهدکودک وجود دارد، اما این به این معنا نیست که سن توصیه‌شده به طور لزوم زمان مناسبی برای شروع فرآیند آموزشی برای همه کودکان است.

چگونه بهترین سن برای مهد کودک را تشخیص دهیم؟

کودکان در سن مهدکودک در مراحل رشدی بسیار متفاوتی قرار دارند. برخی از کودکان در سن ۵ یا ۶ سالگی دارای مهارت‌های اجتماعی، فیزیکی و آکادمیک پایه‌ای برای شروع به مهدکودک هستند، اما کودکانی که در نیمه اول سال تولد شده‌اند یا به نظر می‌رسد کمی تاخیر دارند، بهتر است یک سال صبر کنند. مهارت‌های لازم برای ورود به مهدکودک صرفاً مهارت‌های آکادمیک مانند خواندن و شمردن نیستند، بلکه بیشتر به دستیابی به یک سطح مشخص از استقلال در انجام کارها اشاره دارند.

دکتر کاترین درباره بهترین سن برای ورود به مهدکودک صحبت می‌کند و تأکید می‌کند که این تاخیر در مهدکودک بسیار محبوب است، اما این به این معنا نیست که این تصمیم برای همه کودکان مناسب است. دکتر گارفورد، یک متخصص آموزش و پشتیبانی خصوصی در ارزیابی آمادگی برای مهدکودک مشاوره می‌دهد. او می‌گوید: “سوالی که من پیشنهاد می‌کنم والدین از خودشان بپرسند این است که فرزندم به جای رفتن به مهدکودک چه فعالیتی انجام خواهد داد؟ اگر کودک نیازهایی دارد که در خارج از محیط مدرسه بهتر برطرف می‌شود، در این صورت تأخیر در ورود به مهدکودک می‌تواند تصمیم صحیحی باشد. اما اگر کودک قادر است که کارهای قبلی را بدون نیاز به حمایت بیشتر انجام دهد و آمادگی لازم را برای مهدکودک دارد، در این صورت به تأخیر انداختن ورود به مهدکودک گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسد.”

دکتر گارفورد درباره بهترین سن برای ورود به مهدکودک توضیح می‌دهد: “وقتی کودکان وارد مهدکودک می‌شوند، باید بتوانند مهارت‌های خودمراقبتی را انجام دهند، از جمله خوردن غذا، استفاده از دستشویی، و پوشیدن کفش و لباس به تنهایی. این مهارت‌ها باید از سن کمترین ممکن تمرین شوند و باید یک لباس مناسب برای مدرسه بپوشند تا بتوانند به راحتی به دستشویی بروند و خودشان ژاکت بپوشند.”

تشخیص زمان مناسب مهد رفتن کودکان

مهارت استفاده از دستشویی معیار مناسبی برای تعیین بهترین سن برای ورود به مهدکودک است، حتی اگر کودکان هنوز قادر به شستن خود نباشند. توصیه می‌شود برای کودکانی که هنوز به طور مستقل نمی‌توانند کفش خود را ببندند یا زیپ ژاکت خود را بالا بکشند، لباسی مناسب انتخاب شود. این می‌تواند به آنها کمک کند تا برای زمان تفریح آماده شوند، زیرا مربی مهدکودک نمی‌تواند به ۲۲ کودک در عین حال کمک کند. بنابراین، استفاده از کفش‌های راحتی بدون بند می‌تواند یک گزینه خوب باشد. مهارت‌های حرکتی تنها مهارت‌هایی نیستند که برای ورود به مهدکودک لازم است. کودکان نیاز به مهارت‌های اجتماعی زیادی دارند.

جدا شدن از والدین

دکتر گارفورد توضیح می‌دهد: “از نظر احساسی، کودکان باید قادر باشند از والدین خود جدا شوند، نوبت را رعایت کنند، با دیگران همکاری کنند و با آن‌ها بازی کنند.” هر چند والدین و کودکان ممکن است با جدایی مشکل داشته باشند، اما این مهارت‌ها قبل از ورود به مهدکودک قابل یادگیری هستند. دکتر گارفورد می‌گوید: “والدین می‌توانند با ترتیب دادن برای بازی کودک خود با دیگر کودکان، از این مهارت‌ها حمایت کنند. ثبت‌نام کودک در برنامه‌های مختلف و امضایشان به مدت طولانی در خانه یا نزد خانواده و دوستان مورد اعتماد می‌تواند به طور مفیدی موثر باشد.”

قضاوت درباره معاشرت مناسب مشکل است؛ والدین باید رفتار فرزند خود در محیط‌های خارج از خانه مانند کتابخانه یا خانه دوستان را نظارت کنند و از اطاعت قوانین مطمئن شوند. همچنین، کودکان باید قادر باشند خودشان را مدیریت کنند، زیرا کودکی که نتواند درخواست کمک را ارائه دهد با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *