0

بهترین سرگرمی برای کودکان چیست؟

بهترین سرگرمی برای کودکان
بازدید 123

آیا در تلاش هستید تا با بودجه کم و محدود، ایده‌هایی جذاب و بی خطر برای سرگرم کردن کودک یا کودکان کوچک خود پیدا کنید؟ آیا به دنبال فعالیت‌هایی هستید که پس از بازگشت از مدرسه، آن‌ها را سرگرم و مشغول نمایند؟ در اینجا بهترین انتخاب‌ها برای سرگرمی کودکان، فعالیت‌هایی با جنبه آموزشی در خانه را معرفی خواهیم کرد که می‌تواند با توجه به بودجه و زمان موجود، بسیار موثر و جذاب باشد.

بهترین سرگرمی برای کودکان چیست؟

کودکان علاقه‌مند به کمک کردن هستند. فعالیت‌هایی مانند آشپزی، شیرینی‌پزی، باغبانی و نظافت منزل می‌تواند به‌عنوان گزینه‌هایی سرگرم‌کننده و آموزشی برای کودکان شما عمل کند. همچنین، انجام آزمایشات علمی با استفاده از مواد بی‌خطر موجود در خانه می‌تواند ساعت‌ها سرگرمی آموزشی برای کودکان شما فراهم کند.

در آشپزخانه فعالیت کنید: به کودک خود اجازه دهید پیش‌بند آشپزی بپوشد، آستین خود را بالا بزند و مانند یک آشپز در یک نقطه امن در آشپزخانه شروع به پخت و پز و بازی کند.

شروع به تهیه یک کیک یا کلوچه ساده کنید و در این فرایند کودک شما مهارت‌های اندازه‌گیری، شناخت پیمانه‌ها و مخلوط کردن مواد غذایی را یاد خواهد گرفت. به عنوان مثال، می‌توانید به کودک خود وظیفه آرد کردن یا شکستن تخم‌مرغ‌ها را در کاسه بدهید. به او اجازه دهید بخش‌هایی از کشمش یا شکلات خردشده را اندازه‌گیری کند و به مواد اضافه کند.

سپس، بعد از پخت شدن کیک یا کلوچه و خنک شدن آن‌ها، به کودک اجازه دهید آن‌ها را تزئین کند. در تزئین محصولات تازه پخته، او را به خلاقیت تشویق کنید. از او بخواهید قطرات رنگ غذایی را با یخ مخلوط کند و درباره ترکیب رنگ‌ها یاد بگیرد.

بهترین سرگرمی برای کودک 5 ساله چیست؟ آشپزی

به جای شام آماده، کودکان می‌توانند از تهیه شام لذت ببرند. آنها می‌توانند از لذت شستن سیب‌زمینی‌ها در یک سینک پر آب بهره‌برده و یاد بگیرند که چگونه ماکارونی را به اندازه‌های مناسب تقسیم کنند. حتی می‌توانند یاد بگیرند که برای هر عضو از خانواده‌شان چه مقدار برنجی جدا کنند.

اگر کودک شما به سختی غذا می‌خورد و شما مجبورید به او دنبال کنید تا لقمه‌ای بخورد، با انجام این کار متوجه خواهید شد که او تمایل بیشتری به خوردن غذاهایی دارد که خودش در تهیه آنها دخالت داشته است. این موضوع نیز او را بسیار خوشحال خواهد کرد.

بهترین سرگرمی برای کودک سه ساله چیست؟ ساخت آلبوم عکس

فعالیت‌هایی مانند برش زدن عکس‌ها از کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌ها و چسباندن آنها به یک برگه و ساخت یک آلبوم دست‌ساز می‌تواند برای کودکان بسیار لذت‌بخش باشد.

با فعالیت‌هایی مانند “برش عکس و چسب زدن به آن”، شما می‌توانید مهارت‌های حرکتی، ذهنی و خلاقیت کودک خود را تقویت کنید.

برای انجام این کار، به کودک خود یک ورق کاغذ (یا دفتر)، یک عدد چسب مایع یا چسب ماتیک، یک قیچی ایمن و چند مجله قدیمی یا روزنامه بدهید. به او اجازه دهید با چسباندن بخش‌های مجله روی ورق کاغذ، تصاویر جدیدی ایجاد کند.

کودکان بزرگتر ممکن است از برش حروف یا کلمات و ساخت جملات یا حتی ایجاد یک داستان جدید لذت بیشتری ببرند. همینطور، ممکن است کودک از نوشتن در کتاب و تمرین نوشتن لذت ببرد. به او اجازه دهید یک دفترچه یادداشت تصویری بسازد و تصاویر و کلمات مورد علاقه‌اش را در آن بنویسد و تزئین کند.

بهترین سرگرمی برای کودکان ۴ساله چیست؟ آزمایش های رنگ آمیزی با رنگ روغن و آب

برای انجام این فعالیت، چند تخم مرغ یا ظرف‌های کوچک را با آب پر کنید. سپس چند قطره از رنگ‌های مختلف را به هر ظرف اضافه کنید. به ازای هر کاسه، رنگ‌های مختلفی بسازید تا بتوانید از آب‌های رنگارنگ استفاده کنید. در ادامه، یک کاسه بزرگ و ساده را با روغن شفاف مانند روغن کودک پر کنید. با استفاده از پیپت یا اپلیکاتور قطره‌چکان، به کودک شما اجازه دهید مقداری از آب‌های رنگی را درون کاسه روغن قطره‌باقیمانده داشته باشد. آنها ممکن است از شنیدن صدای برخورد قطره‌ها با سطح آب لذت ببرند و یاد خواهند گرفت که این دو مایع با هم مخلوط نخواهند شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *