0

استفاده از تلفن همراه در زمان شیردهی

مادری که با کودک نوپای خود موبایل می بیند.
بازدید 26

چند دلیل می‌تواند مادران را به استفاده از تلفن همراه در دوران شیردهی وادار کند. برخی از آن‌ها این کار را به دلیل لذت بردن از آن انتخاب می‌کنند، در حالی که دیگران ممکن است به دلیل محدودیت‌های زمانی احساس کنند که گزینه دیگری برای آن‌ها وجود ندارد. موارد زیر را بررسی کنید تا بفهمید چرا ممکن است تصمیم بگیرید در طول زمان تغذیه از تلفن همراه خود استفاده کنید:

توانایی انجام چند کار

ممکن است متوجه شوید که تنها زمانی که می‌توانید نفس عمیق بکشید و کمی استراحت کنید، هنگامی است که روی تلفن همراهتان فعالیت می‌کنید. این انتخاب به طور کاملاً قابل فهم و قابل قبول است.

ممکن است نخواهید به کمک کسی نیاز داشته باشید

برخی از مادران بدون هیچ کمکی فرزند خود را تربیت می‌کنند و یا تنها به کمک محدودی نیاز دارند. برای این والدین، ترک تلفن همراه به نظر نمی‌رسد یک گزینه ممکن باشد. ممکن است در بعضی موارد، مادران پس از زایمان یا بعد از آن مشغول به کار خود باقی می‌مانند و نمی‌توانند آن را متوقف کنند.

احتمالاً استرس شما کاهش می‌یابد

هر مادری حق دارد که آرامش را تجربه کند و برای کسانی که شیردهی می‌کنند، این فرایند ممکن است خسته کننده باشد. بنابراین، انتخاب استفاده از تلفن همراه در این دوره کاملاً قابل فهم است، به خصوص که شیردهی ممکن است تأثیرات جسمانی را بر روی بدن داشته باشد.

مشورت با پزشک کودک

ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که نیاز به ارتباط فوری با پزشک کودک شما باشد، مخصوصاً اگر مربوط به سلامتی فرزند شما باشد. در این حالت، استفاده از تلفن همراه در طول دوره شیردهی می‌تواند به شما کمک کند تا به سؤالات مهم درباره شیردهی و سلامتی فرزندتان پاسخ بگیرید. بسیاری از مادران این کار را برای اطمینان از طبیعی بودن شیردهی و انجام آن به شیوه صحیح انجام می‌دهند.

مضرات استفاده از گوشی در هنگام شیردهی

در ادامه برخی مضرات استفاده از گوشی را آورده ایم

می‌تواند توجه را از تماس چشمی محبت‌آمیز منحرف کند

تحقیقات نشان می‌دهد که تماس چشمی بین مادر و نوزاد در حین شیردهی بخشی اساسی از رشد است، به ویژه برای نوزادان در شش ماه اول زندگی.

کودک شما ممکن است تلاش کند تا توجه شما را جلب کند

حین شیردهی، ممکن است کودک شما تلاش کند تا توجه شما را به خود جلب کند یا حتی تغییر توجه شما را احساس کند، که ممکن است باعث شروع کردن به صدا زدن یا جلب توجه شما شود. اگر این مدل رفتار ادامه داشته باشد، ممکن است کودک شما با گذشت زمان حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع ایجاد کند. برای مقابله با این مسئله، ایده‌آل است که از زمانی به وقتی از تلفن خود دور می‌شوید تا نشان دهید که در کنارشان هستید.

استفاده از تلفن ممکن است حواس شما را پرت کند

در حین تعادل دادن بین شیردهی و استفاده از تلفن، ممکن است تمرکز شما به طور کلی کاهش یابد. این احتمال وجود دارد که به‌طور کامل بر روی کودک خود تمرکز نکنید و ممکن است در انجام صحیح هر دو کار مشکل داشته باشید. همچنین، ممکن است کودک شما مقدار کافی از شیر مورد نیاز خود را دریافت نکند. اطمینان حاصل کنید که برای چند لحظه چشمان خود را از تلفن دور کرده و مطمئن شوید که کودکتان به اندازه کافی تغذیه می‌شود و به ارتباط با شما نیاز دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *