0

آیا باید به نوزاد پستانک بدهم؟

نوزادی که دارد پستانک می خورد
بازدید 48

این کاملا به شما و نوزاد شما بستگی دارد. نوزادان علاقه‌ای به مکیدن دارند. تحقیقات نشان داده است که برخی از نوزادان در داخل رحم در حال مکیدن هستند. اما بیشتر نوزادان با خوردن شیر و با حرکت گهواره راضی می‌شوند و هرگز به پستانک نیاز نخواهند داشت.

اگر نوزاد شما پس از خوردن شیر تمایل دارد به طور فوری پستانک را بگیرد (البته پس از حداقل 10 دقیقه شنیدن صدای بلعیدن شیر و اطمینان حاصل شود که سیر شده است) یا یک شیشه دیگر را مصرف کند، ممکن است نیاز به مکیدن چیز دیگری داشته باشد. در این صورت، پستانک می‌تواند برای او مناسب باشد. دادن پستانک به نوزاد (اگر بر اساس ارزیابی آگاهانه خودتان به نفع نوزاد است و نه به نفع خودتان!) اشکالی ندارد، اما نباید جایگزین شیر دادن و نوازش کردن نوزاد شود. بعضی از والدین نمی‌پسندند که کودک ۳ ساله‌ای با پستانک بیرون از خانه باشد. اما اگر شما به طور آگاهانه تصمیم بگیرید و فقط وقتی که نوزادتان واقعاً به پستانک نیاز دارد، آن را در اختیارش قرار دهید، احتمالاً وابستگی شدید به آن پیدا نخواهد کرد.

برای نوزادانی که زودتر از موعد بدنیا می‌آیند، وجود یک پستانک می‌تواند به طور غیرمنتظره‌ای مفید باشد. برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که نوزادان نارس که با پستانک مکیدند، بهتر رشد می‌کنند.

کودک شیر خوار و استفاده از پستونک

اگر نوزاد را با شیر مادر تغذیه می‌کنید، بهتر است از استفاده از پستانک خودداری کنید تا زمانی که نوزاد یاد بگیرد که به سینه بچسبد و آن را بمکند و شیر شما نیز کافی باشد. از آنجا که پستانک نسبت به سینه شما باریکتر است، اگر نوزاد قبل از به دست آوردن عادت کافی به سینه مادر پستانک بمکند، ممکن است ذهنش گیج شود.

پستانک و رشد دندان

احتمال آنکه کودک شما به حدی پستانک بمکند که تکامل صحیح دندانهایش را تهدید کند، بسیار کم است زیرا دندانهای دائمی معمولاً تا حدود 5-6 سالگی ظاهر نمی‌شوند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *