0

آموزش دستشویی رفتن به کودکان پسر

اموزش دستشویی رفتن به کودک پسر
بازدید 152

آموزش دستشویی رفتن به پسر بچه ها

آموزش استفاده از توالت به کودکتان نیازمند صبر و صبوری از سوی شما و همکاری و انگیزه از سوی اوست. بنابراین، وقتی می‌فهمید که کودک شما علاقه کافی به رها کردن پوشک ندارد، بهتر است از شروع آموزش دستشویی رفتن خودداری کنید و تا زمانی که او به طور مثبت و مشتاق به این اتفاق جدید و مهم نگاه کند، صبر کنید. در این مقاله، با برخی از نکات مربوط به آموزش استفاده از توالت به پسران آشنا خواهید شد.

حتما سن کودک را در نظر بگیرید

کلید موفقیت در آموزش استفاده از توالت، شروع آن در زمانی است که فرزندتان علاقه‌مند و مشتاق به استفاده از توالت شده و توانایی جسمی برای یادگیری آن را دارد. در حالی که برخی از کودکان حتی از ۱۸ ماهگی آماده می‌شوند، برخی دیگر ممکن است تا مدتی پس از سومین سالگرد تولد خود آماده یادگیری نباشند. برخی از کارشناسان معتقدند که پسران به طور کلی برای پوشیدن پوشک بیشتر زمان نیاز دارند نسبت به دختران، زیرا آنها به طور عمومی فعال‌تر هستند و کمتر احتمال دارد که درگیر بازی‌های دستی شوند و وقت کافی را برای استفاده از دستشویی صرف کنند.

حتما آمادگی کودک خود را بسنجید

تلاش برای شروع زودهنگام آموزش استفاده از توالت هیچ نفعی ندارد. وقتی والدین به طور زود همراه با آموزش استفاده از توالت شروع می‌کنند، احتمالاً فرایند آموزش بیشتر طول خواهد کشید. به عبارت دیگر، بدون توجه به زمانی که شروع می‌کنید، در نهایت به هدف خود خواهید رسید. بنابراین، قبل از شروع، مناسب است به مادرشو و نکات مربوط به شروع آموزش استفاده از توالت رفتن مطالعه کنید.

زمان درستی را برای شروع انتخاب کنید

آموزش استفاده از توالت نیازمند صبر و وقت از سوی شما و همچنین همکاری و انگیزه قابل قبول از سوی پسرتان است. پس زمانی که مطمئن شدید که فرزندتان آماده آموزش است، به زمانبندی و موقعیت مناسب آموزش توجه کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که اضطراب یا تغییرات بزرگ در زندگی ممکن است فرآیند موفقیت‌آمیز آموزش استفاده از توالت را دشوار کنند.

قبل از شروع آموزش، مطمئن شوید که برنامه روزمره فرزندتان به خوبی استحکام یافته باشد. به عنوان مثال، اگر او تازه وارد مهدکودک شده یا برادر یا خواهر جدیدی دارد، ممکن است کمتر توانایی پذیرش تغییرات را داشته باشد یا احساس فشار و ناراحتی بیشتری کند و نتواند با این چالش جدید مقابله کند. صبر کنید تا زمانی که او نسبت به امور جدید مشتاق و پذیرا به نظر برسد، تا در نهایت بتوانید استفاده موفقیت‌آمیز از توالت را به او آموزش دهید.

اجازه بدهید با دیدن یاد بگیرد

کودکان نوپا از طریق تقلید یاد می‌گیرند و تماشای والدین در حین استفاده از دستشویی، اولین قدم طبیعی در این مسیر است. آنها ممکن است توجه کنند که پدر و مادر تفاوتی در استفاده از توالت دارند و این فرصتی عالی است تا مکانیسم اصلی استفاده پسران از دستشویی را توضیح دهند. نگاه کودک به هیچ وجه به معنای دیدن جزئیات یا ایجاد شک و ترس در شما درباره بدن خصوصی شما توسط کودک نیست. هدف از نگاه کودک، به دست آوردن دید کلی از فرایند استفاده از دستشویی است. بنابراین، سعی کنید با دیدگاه والدینی آگاه و منطقی به این موضوع نگاه کنید و از خودتان درگیری ذهنی غیرضروری درباره آن جلوگیری کنید.

هنگام بحث در مورد اعضای بدن، مهم است که به طور راحت و دقیق از نظر توضیح آناتومی به فرزندتان صحبت کنید. استفاده از نام‌های غیرمعمول و عجیب مانند “جیگیلی” یا “گیگیلی” برای توصیف آلت تناسلی، در حالی که نام‌های واقعی برای سایر اعضای بدن وجود دارند که عموماً رسمی و معقول به نظر می‌رسند، ممکن است به نحوی نشان دهد که دستگاه تناسلی چیزی خجالت‌آور است. بنابراین، بهتر است از استفاده از نام‌های ساختگی برای اعضای تناسلی کودکتان خودداری کنید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *