0

قوز کردن کودک هنگام خواب

کودکی که بغل پدرش است.
بازدید 52

گرسنگی، خواب آلودگی، ناراحتی و سایر محرک‌ها ممکن است باعث قوز شدن نوزادان شود. گاهی اوقات نوزادان نیز این کار را برای جلب توجه والدین یا اطرافیان خود انجام می‌دهند. برای تشخیص علت قوز کردن نوزادان والدین ممکن است به این نگاه کنند که چه چیزی باعث توقف آن‌ها می‌شود یا زمان انجام این کار را بررسی کنند. هر کاری که انجام می‌دهید مطمئن باشید که طبیعی است و در نهایت با افزایش سن از بین می‌رود.

دلایل قوز کردن کودک

در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است توضیح دهد که چرا نوزادان به خواب ‌می‌روند.

پوشک کودک

اگر کودک قبل از خواب قسمت لگن خود را روی هر چیزی فشار می‌دهد، این ممکن است نشانه‌ای از ناراحتی کودک با پوشک باشد. پوشک را چک کنید و اگر نیاز به تعویض لباس دارد، لباس راحت‌تری را برای او انتخاب کنید یا پوشک را قبل از خواباندن کودک تنظیم کنید.

آرامش

حمامی با آب گرم قبل از خواب یا یک ماساژ تسکین دهنده می‌تواند به کودک کمک کند آرام شود و احساس آرامش کند. تولید سروتونین بدن با ماساژ افزایش می‌یابد که باعث می‌شود کودک احساس امنیت و ارتباط بیشتری داشته باشد. هنگامی که آن‌ها آرام شدند، قوز کردن ممکن است متوقف شود.

تسکین درد

قبل از خواب، نوزادان ممکن است برای آرام کردن خود قوز کنند. وقتی کودک راهی برای تسکین استرس یا درد پیدا می‌کند، ممکن است این فرآیند را به طور مکرر انجام دهد تا زمانی که به عادت تبدیل شود. در برخی شرایط، والدین ممکن است نیاز داشته باشند که محل قوز کردن نوزادان را قبل از خواب ببینند و برای جلوگیری از این رفتار، شی را از بدن خارج کنند. همچنین، می‌توانید این عادت را با تماس فیزیکی جایگزین کنید. هنگامی که کودک مضطرب است، با یک نوازش ریتمیک به پشت یا نوازش آرام می‌شود.

جلب توجه

ممکن است کودک برای جلب توجه والدین خود قوز کند؛ آن‌ها می‌دانند که اگر به این کار ادامه دهند، والدین در کنارشان خواهند ماند. برای اینکه ببینید آیا این توجه شماست که کودک سعی دارد به آن جلب کند یا خیر، سعی کنید برای مدتی در یک محیط امن به او توجه نکنید تا ببینید آیا قوز کردن متوقف می‌شود یا خیر. اگر قوز کردن به معنای فراخوانی برای توجه شما باشد، پاسخ شما به کودک هر زمان که اتفاق بیفتد، ممکن است عامل این عمل باشد.

جلوگیری از قوز کردن کودک

قوز کردن می‌تواند راهی برای بیان بی‌قراری، سرما، ناراحتی، درد و بسیاری موارد دیگر باشد. دانستن نیاز‌های کودک خود بدون هراس از هر خصلت او برای یادگیری اینکه چگونه می‌توانید به او کمک کنید بسیار مهم است. شما باید راه‌هایی برای کاهش استرس آن‌ها و ایجاد ارتباط بهتر با آن‌ها پیدا کنید.

کلام آخر

نکته کلیدی این است که توجه آن‌ها را با چیزهای دیگری مانند گذراندن وقت با هم یا در آغوش گرفتن جلب کنید تا کودک شما ابزار دیگری برای راحتی پیدا کند. شما می‌توانید با فعال نگه داشتن نوزاد خود در ساعات بیداری به آن‌ها کمک کنید، با آن‌ها بازی کنید، موسیقی پخش کنید یا با کودک خود صحبت کنید. این فعالیت‌ها خوابیدن را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند و همچنین برای سلامت و رشد آن‌ها مفید است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *