0

سه سال و یک ماه کودک شمارش و اعداد

کودک سه سال
بازدید 139

وقتی از اکثر کودکان سه ساله بپرسید که چند سال دارند، با خوشحالی به تعداد صحیح انگشتان خود اشاره می‌کنند. فرزند شما نیز به تدریج شروع به درک این مسئله می‌کند که انگشتان دستش با “یک عدد” واقعی مطابقت دارند. شگفت زده نباشید اگر “سه” عدد مورد علاقه‌اش باشد و برای مدتی به سؤال “چند تا؟” به عنوان پاسخ استفاده کند.

اغلب بچه‌های سه ساله قادرند تا سه بشمارند و برخی از اعداد از یک تا ده را بشناسند. همچنین، کودک شروع به تشخیص اعداد از یک تا نه کرده است. به عنوان مثال، اگر او کمترین تعداد شیرینی را نسبت به دوستان خود دریافت کند، به سرعت این موضوع را متوجه خواهد شد.

اگرچه در حال حاضر، فرزند شما تنها قادر است یک یا دو لگو یا اسباب‌بازی را بشمارد، اما تا پایان سال جاری قادر خواهد بود تا چهار یا پنج را بشمارد. این همچنان برایش سخت است که بدون دیدن آنچه در حال شمارش است، شمارش را انجام دهد، و معمولاً تا حدود سن ورود به پیش‌دبستانی، این مهارت را به طور کامل یاد نمی‌گیرد.

روش بهتر برای تقویت مهارت‌های ریاضی، گنجاندن فعالیت‌های شمارش و مرتب‌سازی در برنامه روزمره کودک شما است. می‌توانید هنگام قدم زدن، تعداد گربه‌هایی که می‌بینید را بشمارید یا تعداد ماشین‌های قرمز را که از کنار می‌گذرند را شمارش کنید. همچنین، به کودکتان اجازه دهید در حین شمردن اشیا، برخی از آنها را لمس کند. این کارها به کودک کمک می‌کند تا به طور عملی و در محیط واقعی مفاهیم ریاضی را تجربه کند.

نکتهٔ والدین: لباس پوشیدن‌ها

احتمالاً شما هم مانند بسیاری از والدین، بسیار درگیر انتخاب لباس با فرزندتان هستید، اما اگر در یک موقعیت یا مراسم خاص نیستید، نیازی به بیش‌ازحد حساس بودن نیست. به فرزندتان اجازه دهید لباس خود را از یک کشو یا از مجموعه‌ای از لباس‌هایی که شما پیشنهاد داده‌اید انتخاب کند.

تطبیق و هماهنگ نبودن لباس‌ها، به طور اصطلاحی، مهم نیست، زیرا او خیلی جوانتر از آن است که نگران مد و موقعیت‌های اجتماعی باشد. این فرصتی است که او بتواند برای خودش تصمیم بگیرد و خلاقیت نشان دهد. شما می‌توانید به او راهنمایی کلی دهید، به عنوان مثال، بگویید: “امروز هوا سرده، بنابراین بهتر است یک ژاکت بپوشی!” سپس به او اجازه دهید ژاکت یا کتی که می‌خواهد را به صورت خودش انتخاب کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *