0

چگونه پرستار بچه را با کار آشنا کنیم؟

پرستار کودک
بازدید 148

بعد از پیدا کردن یک مرکز خدمات پرستاری و معرفی یک پرستار برای کودکتان، شما می‌توانید از آنها بخواهید تا پرستار منتخب را چند بار قبل از استخدام کامل به خانهٔ شما بیاورند تا با یکدیگر بیشتر آشنا شوید. همچنین، می‌توانید توصیه‌های مرکز خدمات پرستاری را در این زمینه بررسی کنید، زیرا ممکن است به طور ناگهانی متوجه شوید که عملکرد پرستار انتخابی شما قابل رضایت نیست و بخواهید از ابتدا به صورت دقیق‌تر پیش بروید تا در آینده با مشکلاتی مواجه نشوید و نیاز به تعویض پرستار برای کودکتان نداشته باشید. در این مقاله می‌توانید با نکاتی برای شروع کار با پرستاران مراقبت از کودکان آشنا شوید.

نکاتی برای شروع کار پرستار بچه

قبل از شروع و در حین کار با پرستار بچه، می‌توانید به او موارد زیر را توضیح دهید تا فرآیند کار آسان‌تر شود:

ارائه اطلاعات ضروری: تمام اطلاعاتی که فکر می‌کنید پرستار باید در دسترس داشته باشد، مانند شماره‌های تماس اضطراری، را به او بدهید. همچنین، شماره تلفن همراه خود، شماره تلفن و آدرس محلی که در آن به تماس خواهید بود را برای او ارائه کنید، به ویژه اگر به مکانی می‌روید که باید گوشی خود را خاموش کنید یا ممکن است صدای زنگ تلفن را نشنوید.

به او یادآوری کنید که جایگاه همه چیز را یاد بگیرد: مطمئن شوید که به پرستار بچه آموزش دهید که جایگاه همه اشیاء مهم را مانند وسایل ضروری کودک، محل خروج اضطراری، دستگاه اعلام خطر حریق و کپسول آتش‌نشانی بشناسد. همچنین، نحوه عملکرد سیستم هشدار خطر و مکان جعبه کمک‌های اولیه و نحوه استفاده از آنها را نیز به او آموزش دهید.

توضیح دهید به چه کسانی اعتماد کند: به پرستار بچه توضیح دهید که به کدام افراد قابل اعتماد اطرافتان اعتماد کند. در صورتی که شما در فاصله نسبتاً دوری از خانه باشید، او بداند که می‌تواند در صورت نیاز به کمک، با همسایگان یا اقوامی که در نزدیکی آنها زندگی می‌کنند و شما از آنها خواسته‌اید، تماس بگیرد. این امر به او اطمینان خاطر می‌دهد که در صورت لزوم، از کمک افرادی که شما به آنها اعتماد دارید، بهره‌برداری کند.

به توانایی و مهارتش توجه کنید: توجه کنید که پرستار بچه به چگونگی تعویض پوشک کودک توسط خودش دقت کند و به روش‌های او برای بغل کردن، تغذیه، خواباندن یا ارتباط برقرار کردن با کودکتان نیز توجه کنید.

برنامه روزانه کودکتان را به او بیان کنید: برنامه روزانه شامل روال قبل از خواب کودک و فرآیند حمام‌دهی و تغذیه را به پرستار بچه بیان کنید. اگر پرستار بچه قرار است غذا بپزد یا غذا را گرم کند، به او نشان دهید چگونه با اجاق گاز کار کند، حتی اگر قبلاً آشنا باشد. اگر به کودکتان شیر مادر یا شیر خشک می‌دهید، مطمئن شوید که روش صحیح تهیه شیر خشک را می‌داند.

قوانین را به او بیان کنید: از قبل به پرستار بچه بگویید که کودکتان چه کارهایی انجام می‌دهد و چه کارهایی نباید انجام دهد، و همچنین چه چیزهایی برای کودکان بزرگ‌تر ممنوع است. همچنین، درباره قوانین خانه به مرور با او صحبت کنید تا او را به تدریج با اطلاعات بیشتری آشنا کنید و او را کلافه نکنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *