0

مزایای فعال ماندن در دوران حاملگی

مزایای فعال ماندن در دوران حاملگی
بازدید 84

اگر با نفخ یا تهوع صبحگاهی مواجه شوید، احتمالاً پوشیدن لباس‌های روزمره برای شما کمی سخت خواهد بود! با این حال، باید بدانید که انجام کمی ورزش و فعالیت می‌تواند به شما انرژی بیشتری بدهد و احساسی مانند دوران قبل از بارداری را برایتان به ارمغان آورد. ورزش، بهبود کشش طبیعی عضلات، قدرت و استقامت آن‌ها را افزایش می‌دهد و به شما در تحمل وزن اضافی در دوران بارداری کمک می‌کند. علاوه بر این، شما را برای فشار زایمان آماده می‌کند و بازگشت بدن شما به حالت طبیعی پس از زایمان را آسان‌تر می‌سازد. قبل از شروع هر برنامه ورزشی، حتماً از رعایت دستورالعمل‌های مربوط به سلامت و ایمنی اطمینان حاصل کنید، به ویژه هنگامی که باردار هستید!

به شما انرژی بیشتری خواهد داد.

بارداری می‌تواند باعث افت انرژی در بدن شما شود، اما تمرینات منظم ورزشی مانند پیاده‌روی سریع، شما را قادر می‌سازد تا فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. ورزش، سیستم قلب و عروق شما را تقویت خواهد کرد و در نتیجه شما به آسانی خسته نخواهید شد. با عضلات قوی و انعطاف‌پذیر، شما نیاز کمتری به تلاش برای انجام فعالیت‌های روزمره مانند خرید و ملاقات‌های کاری خواهید داشت.

به شما کمک می کند تا برای مرحله دشوار زایمان آماده شوید.

شما به خوبی خواهید دید که هر چه وضعیت بدنی بهتری داشته باشید، قوی‌تر خواهید بود و بهتر از عهده زایمان برخواهید آمد. زایمان مشابه دویدن در ماراتن است؛ به استقامت، اراده و تمرکز نیاز دارد. فعالیت فیزیکی در دوران بارداری، برای آمادگی مناسب در مرحله سخت زایمان بسیار مؤثر است. علاوه بر این، برخی پژوهشگران نشان داده‌اند که جنین در خانم‌هایی که در دوران بارداری ورزش می‌کنند، مراحل دشوار زایمان را بهتر از سایر خانم‌ها تحمل می‌کند.

ناراحتیهای حاملگی را کاهش می دهد.

ورزش و تمرین منجر به تقویت و انعطاف عضلات شما می‌شود که به شما کمک می‌کند تا بهتر از دردها و ناراحتی‌های دوران بارداری عمل کنید. حرکات کششی مانند پیاده‌روی کمک می‌کنند دردهای پشت و کمر را کاهش دهند و فعالیت‌هایی مانند شنا بهبود گردش خون را بهبود می‌بخشند و عضلات شکم را تقویت می‌کنند.

افسردگی های دوران حاملگی را از بین می برد.

می‌توان حاملگی را یک تمرین 9 ماهه برای یک رویداد بزرگ مانند زایمان و تولد نوزاد تلقی کرد. بعد از اینکه هیجان اولیه اطلاع‌رسانی درباره بارداری به اطرافیانتان کاهش می‌یابد، شما در انتظار می‌مانید. در ماه‌های ششم و هفتم، بارداری ممکن است خستگی و افزایش وزن (که ممکن است فعالیت‌های اجتماعی شما را محدود کند) را به همراه داشته باشد و ممکن است بی‌حوصلگی را تشدید کند. یافتن یک فعالیت مناسب برای شرایط بارداری می‌تواند راه‌حلی برای این مشکلات باشد.

به شما کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید.

وقتی وزنی را در جلوی شکم خود حمل می‌کنید، پیدا کردن یک وضعیت مناسب برای داشتن یک خواب آرام و راحت در شب، یک مشکل اساسی است. ورزش به شما کمک می‌کند تا تمام انرژی اضافی خود را سوزانده و شما را به حدی خسته می‌کند که بتوانید به یک خواب آرام و راحت بروید.

استرس را کاهش داده و توان روحی شما را افزایش می دهد.

بارداری و تولد یک کودک، یک رویداد مهم است که زندگی شما را تغییر خواهد داد و می‌تواند همزمان با هیجان و استرس باشد. مطالعات نشان داده‌اند که ورزش می‌تواند سطح هورمون سروتونین را افزایش دهد. سروتونین یک ماده شیمیایی است که در مغز ترشح می‌شود و به خلق و خو و اخلاق ارتباط دارد. بنابراین، ورزش می‌تواند به شما انرژی و خوشحالی بیشتری ببخشد. زمانی که احساس افسردگی می‌کنید، می‌توانید موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید و یک رقص آرام در اتاق نشیمن آغاز کنید یا در یک کلاس رقص آرام ثبت نام کنید. همچنین، ادامه دادن به تمرینات سبک آیروبیک و اطلاع رسانی به مربی خود درباره بارداریتان را ادامه دهید.

تصورتان را از خودتان و شخصیتتان بهبود می بخشد.

تصور کنید که اندام شما دیگر به ظرافت و نازکی قبلی خود نمی‌رسد. این اتفاق برای شما دلیلی دلچسب و شیرین دارد، اما مشاهده اینکه سایز اندام‌های بدن شما به طور مداوم افزایش می‌یابد و به اندازه‌ای می‌رسد که قبلاً هرگز نبوده است، ممکن است شما را ناامید یا افسرده کند. ورزش و فعالیت به شما کمک می‌کند که کمتر احساس افسردگی کنید. همچنین، ورزش به بدن شما کمک می‌کند که پس از زایمان، به سرعت به وزن و شکل طبیعی خود بازگردید.

به شما کمک خواهد کرد تا پس از زایمان، اندام خود را سریعتر به حالت طبیعی برگردانید.

این انگیزه می‌تواند برای بسیاری از خانم‌ها کافی باشد تا در طول دوران بارداری خود، یک برنامه ورزشی منظم را پیگیری کنند. اگر برنامه‌ای را طراحی کنید که ماهیچه‌های بدنتان در طول کل دوره بارداری، قدرت و انعطاف مناسبی داشته باشند، پس از زایمان، بدن شما به راحتی می‌تواند به وضعیت طبیعی خود بازگردد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *