0

بازی با نوزاد 10 ماهه

باز با کودک
بازدید 136

وقتی نوزاد شما به ده ماهگی می‌رسد، ممکن است در هنگام بازی کردن واکنش‌های نسبتاً واضحی نشان دهد. این واکنش‌ها می‌توانند به شما نشان دهند که نسبت به کدام بازی‌ها علاقه‌مندتر است و بازی کردن تا چه حد در تکامل مهارت‌های ذهنی و بدنی او تأثیر داشته است. در ادامه این متن، چند روش برای بازی با نوزاد ده ماهه را برای شما شرح داده‌ایم. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید که روش‌های بازی با نوزاد ده ماهه چگونه است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید و انواع بازی‌های مناسب برای نوزاد ده ماهه را بیاموزید.

روش های سرگرمی کودک 10 ماهه

ایجاد صدا با دست:

وقتی کودک شما یاد می‌گیرد که دو دستش را به هم بزند، بازی بسیار سرگرم‌کننده‌ای را تجربه خواهد کرد. او ممکن است نگاهش را از یک دست به دست دیگر حرکت داده و هر دو را به سمت یکدیگر حرکت دهد و سپس ناگهان متوجه می‌شود که دست‌هایش آماده کف زدن هستند. شما می‌توانید به او کمک کنید تا این مهارت جدید و جالب را کشف کند.

این فعالیت به کودک کمک می‌کند تا هماهنگی دست و چشم خود را بهبود بخشد. برای انجام این بازی، به کودک دو وسیله چوبی مانند چوب طبل، قاشق چوبی آشپزخانه یا بلوک‌های چوبی بدهید. سپس به او نشان دهید که هر کدام را با یک دست بگیرد و آن‌ها را به هم بزند. در ابتدا، ممکن است که کودک خطاهایی در تعداد ضربات انجام دهد، اما به زودی با ریتم صحیح چوب‌ها را به هم خواهد زد.

صدای تولید شده از ضربه‌ها، او را به ایجاد صدا علاقه‌مند می‌کند و در حین تعویض پوشک نیز می‌توانید از این بازی لذت ببرید. این بازی به کودک کمک می‌کند تا مهارت‌های ذهنی و بدنی خود را تقویت کند و تجربه‌ی جذابی را برای او ایجاد کند.

روی هم چیدن:

یکی دیگر از روش‌های بازی با نوزاد ده ماهه، روی هم چیدن اشیا است. دلایلی وجود دارد که کودک شما عاشق بلوک‌ها، لیوان‌های داخل هم و اسباب بازی‌های ساده ساختمان است. او دوست دارد ببیند که چطور چیزها در داخل یکدیگر وصل می‌شوند. چرا این شور و شوق را با اجازه دادن به او برای چیدن وسایل شام بر روی میز ایجاد نکنیم؟ این بازی جالب همچنین یک راه عالی برای جلب توجه کودک شما به غذاهای فینگرفود است.

در این بازی، شما می‌توانید به کودک اجازه دهید اشیا را بر روی میز یا سطحی مشابه چیده و به هم وصل کند. می‌توانید از بلوک‌های ساختمانی، لیوان‌های داخل هم، قاشق‌ها و سایر اسباب بازی‌های ساختمانی ساده استفاده کنید. به کودک نشان دهید که چطور می‌تواند اشیا را بر روی هم قرار داده و صحیح وصل کند.

این بازی جالب برای کودک شما خواهد بود و همچنین می‌تواند توجه او را به غذاهای فینگرفود جلب کند. در هنگام چیدن اشیا روی میز، می‌توانید از غذاهای فینگرفود مورد علاقه کودک استفاده کنید. به او نشان دهید که می‌تواند این غذاها را با استفاده از اشیا روی میز بردارد و بخورد. این روش علاوه بر سرگرمی، به کودک کمک می‌کند تا مهارت‌های دستی و تمرکز خود را بهبود بخشد.

بنابراین، این بازی جالب روی هم چیدن اشیا، یک راه خوب برای بازی با نوزاد ده ماهه است و همچنین می‌تواند به ایجاد علاقه او به غذاهای فینگرفود کمک کند.

کتاب من:

همه ما دوست داریم در پایان روز درباره‌ی آنچه انجام داده‌ایم صحبت کنیم و کودک شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. تنها مشکل این است که او هنوز نمی‌تواند چیز زیادی به شما بگوید! یک راه برای کمک به کودک در این زمینه این است که مجموعه‌ای از عکس‌هایی که به نمایش ماجراهای روزانه‌اش کمک می‌کند، را کنار هم قرار دهید. سپس هر شب با هم به آن‌ها نگاه کنید.

کنترل راه رفتن

وقتی کودک شما آماده و مناسب برای راه رفتن باشد، شروع به قدم زدن می‌کند. راه رفتن یک مهارت است که شما نمی‌توانید برای آن عجله کنید. اما هر چه کودک شما به نزدیکی قدم اول خود می‌رسد، جالب است که او لذت‌های اطراف خود را کشف کند.

مهارت‌هایی که به دست می‌آورد: هماهنگی دست و چشم، مهارت راه رفتن

برای اینکه کودک شما بتواند راه رفتن را یاد بگیرد، شما نیاز به صندلی‌های ناهارخوری دارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *